Stūra dīvānu vai taisno?

You are currently viewing Stūra dīvānu vai taisno?

Pirms lēmuma pieņemšanas, izanalizējiet trīs aspektus!

Pēdējos gados stūra dīvāni kļuvuši pieprasītāki, otrā plānā atstājot taisnos. Tomēr brīdī, kad jāizlemj: kādā dīvānā investēt līdzekļus ģimenes komfortam turpmākajiem gadiem, rūpīgi izsveriet: jūsmājās optimālāk iederēsies stūra vai taisnais?!

Populārākais arguments par labu stūra dīvāna izvēlei: tas iebīdās stūrī un dod papildus sēdvietu, kas zūd, izvēloties divus taisnos, novietotus 90° leņķi vienu pret otru. Stūra dīvāns telpā dominēs, tāpēc būtiski nekļūdīties ar tā izmēru. Nepareizs izmērs mēbeli padarīs neiederīgu! Toties, kad vēlēsieties telpu pārveidot, ar stūra dīvānu to būs grūtāk izdarīt, nekā ar taisno…

Lai izlemtu, kāds dīvāns piemērotāks, izanalizējiet trīs būtiskākos aspektus:

➤ telpas izmērs;

➤ telpas konfigurācija;

➤ dīvāna noslodze.

Telpas izmērs: nelielā istabā optimālāks būs kompakts taisnais dīvāns (ieteicams uz kājiņām un bez paaugstinātas muguras daļas – tāds dīvāns vizuāli izskatīsies “vieglāks”). Plašās telpās var eksperimentēt ar stūra vai diviem taisnajiem.

Telpas konfigurācija: ar saviem gabarītiem dīvāns var veiksmīgi piekoriģēt telpas formu vai kalpot kā sava veida zonētājs. Piemēram, plašas telpas vidū novietots stūra dīvāns palīdzes nodalīt dažādu funkciju zonas.

Neveiksmīgas formas telpas labāk koriģēt ar taisniem dīvāniem! Izstieptā taisnstūrveida telpā dīvāns jānovieto pie īsākās sienas, nelielās kvadrātformas telpās – pie vienas no sienām. Nišā, darba kabinetā –  taisnais! Caurstaigājamās telpā – taisnais, lai paliek brīva vieta manevriem.

Dīvāna noslodze: taisnajos dīvānos komfortabli var izvietoties 2-3 cilvēki. Ja ģimene lielāka, jāizvēlas  plašs stūra dīvāns vai divi taisnie, papildus apsverot domu par pufu vai atpūtas krēslu…

Ja viesistabā pārsvarā atpūšaties ģimenes lokā, lūkojiet pēc stūra dīvāna vai taisnā, bet – ar sēdes dziļumu vismaz 90 cm un vairāk! Tas jūsu komfortam!

Ja regulāri arī viesi pievienojas, par optimālāku tiek uzskatīta divu taisnu dīvānu izvietošana “aci pret aci” vai stūra dīvāns ar 1-2 pufiem.

Zelta vidusceļš var būt modulārais dīvāns, kura  moduļus viegli kombinēt pēc vajadzības, taisno pārveidojot par stūri un otrādāk. Tiesa, šādām pārbīdēm nepieciešami 3-4 m2  brīvas telpas, tāpēc nelielām istabām modulāro dīvānu sniegtās priekšrocības var nederēt.

Rezumējam: padomi ir noderīga lieta un tomēr, izvēloties dīvāna formu, neieciklējieties: “tā iesaka”, “tā pieņemts”. Jūsu mājās, jūsu viesistabā, ja dīvāna izvēlei pieejat pārdomāti, iedzīvosies jebkuras konfigurācijas dīvāns! 

P.S. Publikācijas ilustratīvajā fotogrāfijā viena no dīvāna “Newman” versijām klienta mājās.