KĀDS PATIESĪBĀ IR KVALITATĪVS DĪVĀNS?

You are currently viewing KĀDS PATIESĪBĀ IR KVALITATĪVS DĪVĀNS?

TO RAŽOTĀJI UN PĀRDĒVJI BIEŽI NOKLUSĒ!

“Šobrīd pasaulē valda tendence visu, kas maksā dārgi, reklamēt kā kvalitatīvu preci un produktus piebāzts ar nevajadzīgām funkcijām, arī tos pozicionējot kā augstas klases, bieži pat dēvējot par “zelta standartu”, lai gan realitāte ir citāda,” pārliecināti ASV laikraksta “The New York Time” produktu testēšanas daļas “Wirecutter” speciālisti. Tā ir no reklāmdevējiem neatkarīga ekspertu un žurnālistu komanda: “Mūsu mērķis pircējiem ieteikt augstas kvalitātes lietas, kas tiešām garantē to cenu.” 

Piekritīsiet, izklausās pircēju interesēs, tāpēc termina “kvalitatīvs dīvāns” izskaidrošanai nolēmām izmantot no ražotājiem un pārdevējiem neatkarīgus informācijas nesējus: jau minēto laikrakstu, kā arī  2020. gada  “Digital Medi Awards” uzvarētāja, dzīvesstila žurnāla “The Spruce” un populārā dizaina un interjera iepirkšanās ceļveža “Modsy” ekspertu viedokļus. Tālākos secinājums izdariet paši… 

DĪVĀNU PIRKT VAI ĪRĒT?

“Jūs pērkat nevis dīvānu, kas ir paredzēts ilgstošai lietošanai, bet gan īrējat vienreizlietojamu mēbeli, kas sabruks pēc gada vai diviem,” tā par dīvāniem, kuru rāmis izgatavots no MDF (kokskaidu plates) teic eksperts no “The New York Time”. “Viss sākas ar rāmi – tas  jāatceras, meklējot dīvānu! Rāmim izmantotais koka veids un tas, kā katrs gabals tiek savienots, nosaka ne tikai dīvāna izturību, bet arī atspoguļosies tā izmaksās.” 

Arī “The Spruce” uzsver: “Nevienu dīvānu nevar uzskatīt par labu mēbeli, ja tam nav stingra, kvalitatīva iekšējā rāmja. Lētākos dīvānos var būt rāmji, kas izgatavoti no skaidu plātnes, plastmasas vai metāla, labas kvalitātes dīvānam būs masīvkoka rāmis, izgatavots no ozola, oša vai cita lapu koka. Skujkoku kā priedes rāmji ir ekonomiskāki, taču tie bieži sāk deformēties apmēram piecu gadu laikā. Lūk, vienkāršs tests rāmja konstrukcijas pārbaudei: paceliet dīvāna priekšējā stūri no grīdas apmēram 15 cm augstumā – ja arī otra priekšējā kāja ātri nepaceļas no grīdas, tā ir pazīme, ka rāmis lokās un ir vājš. Jums vajadzētu izvairīties no jebkura dīvāna, kas, veicot šo testu, lokās vai čīkst! Ģimenēs, kurās aug aktīvi bērni, visbiežāk problēmas rodas ar roku balstiem. Lai pārliecinātos, ka dīvāns izturēs bērnu izdarības, ar spēku uzspiedieties uz roku balsta un skatiet, vai dīvāns jel kādā veidā neļogās. Nepērciet mēbeli, kas nav stingra un stabila!”

KĀDS PATIESĪBĀ IR KVALITATĪVS DĪVĀNS?

SAVIENOJUMI BEZ ĪSSAVIENOJUMA

“Labākie, izturīgākie un dārgākie rāmji tiek izgatavoti, izmantojot darbietilpīgo galdniecības tehniku, kad koka gabalus savstarpēji savieno ar metāla stieņiem, kas iekļaujas precīzās iedobēs. Jāatceras, ka MDF vai citu līmēto kokšķiedru rāmji ilgi netur skrūves vai skavas, ar blīvu koku šādu problēmu nav,” brīdina “The New York Time”. 

“The “Spruce” papildina: “Meklējiet rāmjus, kas savienoti ar dubultkoka tapām, koka stūra blokiem, metāla kronšteiniem. Nekad nepērciet dīvānu, kas samontēts tikai ar skavām, naglām vai līmi, pēdējos var izmantot tikai, lai nodrošinātu papildu stiprinājumu! Dīvāna kājām jābūt neatņemamai rāmja sastāvdaļai vai arī piestiprinātām ar vītņveida skrūvēm. Izvairieties no dīvāna ar pielīmētām, pienaglotām vai uz īsām koka tapiņām piestiprinātām kājām!”

DĪVĀNA ASINSRITE 

“Ja rāmis ir dīvāna skelets, tad rāmja pamatnē iestrādātās atsperes darbojas kā dīvāna asinsvadi, cīpslas un saites, izturot strukturālo spriedzi un novēršot mēbeles saplacināšanos. Sēdes spilveni dīvānam piešķir tikai vizuālo formu, komfortu nodrošina tieši rāmī iestrādās atsperes,” pircējus izglīto “The New York Time”. 

“Atsperēm ir trīs kvalitātes līmeņi. Vislētākās un vismazāk izturīgās ir tās, kas pat nav atsperes, bet tikai siksnas vai gumijas lentas. Izvairieties no tādiem dīvāniem, ja jūsu mērķis ir kvalitatīva mēbele! Lielākajā daļā dīvānu tiek izmantotas tā sauktās zigzagveida/ s-veida/ serpentīna atsperes – izlocīti, nepārtraukti metāla stieples gabali, ko iestrādā visa rāmja pamatnē. Šīs atsperes piedāvā labu atbalstu un ir ilgspējīgas. Luksuss klases dīvāni var būt aprīkoti ar tā dēvētajām “astoņu virzienu ar rokām saistītām atsperēm” – ērti un dārgi. Tiesa, daži eksperti apstrīd, vai ar rokām saistītās atsperes sniedz lielāku komfortu par labām zigzagveida atsperēm,” izpētījis “The Spruce”.

KAS NOSLĒPTS DĪVĀNU APRAKSTOS

“Paturiet prātā, ka mēbeļu ražotāji un pārdevēji rūpīgi izvēlas preces apraksta formulējumu! Reti kurš vairs min, ka mēbele izgatavota no MDF vai skaidu plātnes, tagad raksta: “finieris”, “finierēts osis” vai “jaukti kokmateriāli” un tas nozīmē, ka mēbeles izgatavotas no koksnes masas vai sintētiskiem materiāliem, tām būs zemāka kvalitāte, īsāks mūžs,” pircējus brīdina “Modsy”. “Kvalitatīvas, ilgspējīgas būs mēbeles, kuru rāmis izgatavots no masīvkoka un saplākšņa. Dīvānu sēdes spilveniem rāmī noteikti jābalstās uz metāla zigzagveida atsperēm, nevis uz auduma vai gumijas lentēm, kas ar laiku izstaipās. Arī savienojamu vietās nevar būt līme, koka tapiņas vai īsas skrūvītes – tāds dīvāns ātri sabruks. Savienojumiem jābūt no metāla, tērauda, koka blokiem. Lasot aprakstus (un jo īpaši meklējot izvelkamo dīvānu), meklējiet tādus vārdus kā “masīvkoks”, “rāmī iestrādāta atspere”, “tērauds”, “metāls”!””

Par pildījuma nozīmi kvalitatīvā dīvānā lasi šeit!

P.S. Šīs publikācijas fotoattēlā redzams dīvāns “Abbott” no klienta mājokļa.