KAD JĀIZVĒLAS IZVELKAMS, KAD – NEIZVELKAMS DĪVĀNS?

You are currently viewing KAD JĀIZVĒLAS IZVELKAMS, KAD – NEIZVELKAMS DĪVĀNS?

Vai esat gatavi mazliet paanalizēt savus priekšstatus par dīvāniem, to pielietojumu un kā ir patiesībā? Šoreiz zem lupas liksim izvelkamos un neizvelkamos dīvānus, lai palīdzētu vieglāk izprast: kad jāizvēlas neizvelkams, kad tiešām jāpērk izvelkams dīvāns.

KAS JĀZINA PAR IZVELKAMIEM DĪVĀNIEM?

Tos radot, pirmkārt domāts par gulēšanas funkciju, otrā plānā atstājot sēdēšanas ērtumu! Vizuālais skats izvelkamajiem dīvāniem visbiežāk ir masīvs: robusti, piezemēti, uz īsām kājā vai bez tām. Sēdēšanas komforts – stingrs, pat ciets, jo, atšķirībā no neizvelkamajiem, kuru pildījumos ir plašas variācijas, izvelkamajos tas ierobežots: porolons vai tā jaunākais atvasinājums – HR putas un atsperes.

Kāpēc izvelkamie dīvāni apdalīti skatā un ērtībās? Posmā no kājām līdz sēdes augstumam – aptuveni 43-50 cm (!) – realizēts princips “trīs vienā”, proti, tur iespiests atvēršanas mehānisms, veļas kaste un paplāns slānis pildījuma. Tāpēc arī skats masīvs un sēdēšana pacieta!

Lai kaut nedaudz paaugstinātu komfortu, daļa ražotāju taisnajiem dīvāniem  ir atteikušies no veļas kastes, palielinot vietu pildījumam. Savukārt izvelkamajos stūra dīvānos ar vienu veļas kasti, tā visbiežāk ierīkota izvirzītajā daļā, lai tādejādi neatņemtu vietu pildījumam.

Tiesa, pēdējos gados ikdienas gulēšanas dīvāni jau tiek pietuvināti gultām – pastāv modeļi, kurus izvelkot, izrullējas pilnvērtīgs matracis. Līdz ar to šiem modeļiem gulēšanas komforts ir krietni augstāks, kamēr sēdēšanas sajūtas tik un tā paliks stingras.

KO NOZĪMĒ: IKDIENAS VAI NEREGULĀRAI GULĒŠANAI?

Visi saprotam, ka izvelkams dīvāns paredzēts arī gulēšanai, bet reti kurš pircējs zinās, ka ražotāji tos sadala: ikdienas un neregulārai gulēšanai. Ar ko tie atšķiras?

Izrādās, šoreiz stāsts nav par ražošanas tehnoloģiju vai izejmateriāliem, bet gan par “ideoloģiju”. Mūsdienās, kad dzīves virziens iet pretim pareizam un veselīgam dzīvesveidam, kurā viens no nozīmīgiem faktoriem ir pilnvērtīgs miegs, ilgstoša gulēšana askētiskā, bieži pat apšaubāma komforta dīvānā tam ir pretrunā un var ar gadiem veicināt sāpes sprandā, mugurā utt..

Tāpēc rūpēs par savu pircēju labsajūtu un veselību, tiek pozicionēts: izvelkams dīvāns, kas ir tikai pielāgots gulēšanai, paredzēts fragmentārai gulēšanai (viesiem, vasaras mājām, viesnīcām kā papildus guļvietas), savukārt izvelkams dīvāns ar matraci, kas tad nodrošina pilnvērtīgu un pareizu relaksāciju guļot, paredzēts ikdienas gulēšanai.

“Softrend” klāstā esošie izvelkamie dīvāni tiek iedalīti šādi:  četras “Mia” dizaina versijas kā pagaidu guļvietas viesiem, vasaras mājām, viesnīcām, savukārt “Volt”, ““Simon”, “Karl” – ikdienas gulēšanai.

NEATDOD CIEMIŅIEM SAVU KOMFORTU!

“Gribam izvelkamo dīvānu, lai ciemiņiem būtu kur pārgulēt.” – “Cik bieži viesi paliek?” –  “Vienu, varbūt divas reizes gadā,” vai “Vispār jau nepaliek, bet katram gadījumam.” Šādi dialogi mūsu salonā noris ik dienu.

Izvelkams dīvāns reta naksnīga ciemiņa komfortam, lai paši ikdienā sēdētu krietni zemāku ērtību dīvānā – diez, jūsu viesi to novērtē?!? Varbūt viņi klusībā pie sevis domā: jaunu dīvānu nopirkuši, bet sēdēšanai tas galīgi nav ērts!?”…

Atcerieties, itin visu ražotāju izvelkamo dīvānu komforts un ilgmūžība ir samazināta uz pusi! Proti, viss, kas neizvelkama dīvāna sēdes daļā atvēlēts pildījumam, izvelkamajiem ir sadalīts trīs daļās: kustīgais mehānisms, veļas kaste, pildījums. Un, kā iepriekš minējām, izvelkamo dīvānu pildījumos nepastāv plašas variācijas, tāpēc pārsvarā tie sniedz cietas sēdēšanas sajūtas.

Ja nakšņošana uz dīvāna nav paredzēta ikdienā, vien pāris reizes gadā, vai tiešām savas mājas galveno ģimenes pulcēšanās vietu – viesistabas dīvāna ērtumu, omulību, komfortu ir vērts upurēt?

Izvēloties pareiza garuma neizvelkamo dīvānu, viesis vai pat divi tajā arī var ērti pārgulēt!  

“ZIEMEĻU AKCENTS” IESAKA:

Ja dīvāns paredzēts ikdienas gulēšanai, skatiet pēc maksimāli ērta tieši gulēšanas aspektā! Esam novērojuši, ka pircēji noskatītajā dīvānā kautrējas iesēsties, kur vēl apgulties. Atcerieties, ne jau pārdevējs ik nakti tajā gulēs! Bez kautrēšanās izsēdieties visos dīvānos, pats izvelciet/ salieciet to un obligāti arī apgulieties, lai saprastu – cik ērti!

Ja dīvāns paredzēts regulāri pārnakšņojošiem viesu pāriem, visticamāk izvēle jāizdara par labu izvelkamajam dīvānam! 

Ja izvelkamu dīvānu plānojat “katram gadījumam”, vispirms atrodiet dīvānu ar jums vistīkamāko sēdēšanas komfortu un tad pārliecinieties, vai pēkšņi pārnakšņot palikušais viesis tajā nevarēs pārgulēt arī neizvilktā formā! Varbūt jūsu un ģimenes īstais dīvāns tomēr ir neizvelkams?!

P.S. Šīs publikācijas attēlos redzami izvelkamie dīvāni “Mia”, “Volt” un “Saimon”.