KĀ PAREIZI IZVĒLĒTIES SAVU ĪSTO DĪVĀNU?

You are currently viewing KĀ PAREIZI IZVĒLĒTIES SAVU ĪSTO DĪVĀNU?

ATCERIES: DĪVĀNS JĀIZVĒLAS PĒC TĀ PILDĪJUMA!

Izvēloties dīvānu, pamatā prātojam: galvenais, lai ērti, skaisti un ilgmūžīgi. Nereti pat neiedomājoties, ka izšķirošais, lai tiešām arī būtu “ērti, skaisti un ilgmūžīgi” ir nevis krāsa, dizains, bet gan dīvāna pildījums. 

Ikdienā lietojot dīvānu, izsēdējumi rodas vietās, kurās visbiežāk mēdzam zvilnēt. Katram dīvāna pildījumam piemīt savas īpašības, tāpēc tas jāizvēlas, vadoties no ikdienas ieradumiem un dīvāna noslodzes! Turklāt tieši  dīvāna pildījums nosaka mūsu sēdēšanas komfortu – ciets, tvirts, ļoti mīksts. Tāpēc, lūk, trīs galvenie noteikumi, izvēloties dīvānu:

➤ obligāti tajā kārtīgi izsēdēties, izjūtot  dīvānu;

➤ uzzināt, kāds tam pildījums un noskaidrot tā plusus un mīnusus;

➤ godīgi atbildēt sev uz jautājumu: ”Nākamos 10-20 gadus es tiešām katru vakaru tādā gribu sēdēt?”… 

Šajā publikācijā par plusiem un mīnusiem izplatītākajiem dīvānu pildījumiem. ⇓

POROLONA JEB HR PUTU PILDĪJUMS

Sēdmēbeles ar porolona pildījumu ir tā saucamā vecā, labā klasika. Tiesa, mūsdienās porolons vairs nav primitīvais, lētais, porainais materiāls. Šodien dīvānu ražošanā daudzviet izmanto jaunās paaudzes uzlabotos porolonus – HR porolonus, lai gan pareizāk šo substanci būtu saukt par HR putām. Atšķirībā no parastā porolona, HR putu struktūra nav viendabīga — šūnām ir dažāds izmērs un tās dažādi reaģē uz pielietojamo spēku. Pie nelielām slodzēm darbojās mazās šūnas, slodzei palielinoties – lielākās šūnas ar lielāku pretestību uz spiedienu. Tāpēc HR porolons jeb putas atšķiras ar augstu elastīgumu un komfortu, kā arī krietni ilgāku ekspluatācijas termiņu.

Tiesa, arī HR putu pasaulē pastāv mazkvalitatīvās, lētās un kvalitatīvās, kas izmaksā dārgāk. Pirmās (sēdēšanas sajūta izteikti cieta) pāris gadu laikā zaudēs formu, kamēr kvalitatīvās – augstās elastības HR-poliuretāna putas  – ir mīkstākas (stingra, tvirta sēdēšana) un ilgmūžīgākas nolietojumā.  

PLUSI.  Tikai ar porolonu jeb HR putām pildītās sēdmēbeles vienmēr būs lētākas. Ja dīvāna ražošanā izmantotas augstas elastības HR-poliuretāna putas, turklāt pienācīgā daudzumā – tāds dīvāns ilgstoši saglabās gan teicamu vizuālo skatu, gan sēdēšanas komfortu.

MĪNUSI. Ja dīvāna ražotājs vai pārdevējs neizpauž, kāds tieši porolons jeb HR putas izmantots, pastāv varbūtība ļoti ātram (pat pēc gada jau būs sajuta, ka sēžat rāmī) izdilumam. 

KOPŠANA. Izvēloties audumu, kas atgrūž mitrumu un putekļus,  ar augstas elastības HR-poliuretāna putām pildīts dīvāns kalpos gadu desmitus.

JĀIZVĒLAS. Ja tīk vai nepieciešama stingra, cieta sēdēšana un, ja ir ierobežoti finanšu resursi. Diendienā gadiem dīvānu aktīvi apdzīvojot, izsēdēsies.

♦ Piemēram izmēģiniet mūsu salonā esošo “Abbott”! ⇓

ATSPERU PILDĪJUMS

Kvalitatīvam dīvānam ar atsperu pildījumu katra atsevišķā atspere tiek ievietota savā auduma maisiņā jeb kabatā , kas ļauj sēdētājam nodrošināt individuālu komfortu. Proti, apsēžoties, notiek precīza reaģēšana uz cilvēka ķermeņa svaru un formu. Lai nodrošinātu sēdēšanas mīkstumu un sēdes spilveni saglabātu formu, uz atsperēm papildus tiek klāts augstas elastības HR-poliuretāna putu slānis un kā noslēdzošā pildījuma virskārta – putnu spalvu un/vai fibro šķiedru slānis.

“Softrend” dizainers Argo Tamme: “Ja apsēžoties jaunā dīvānā jau jūtat atsperes, rēķinieties, ka pēc dažiem mēnešiem situācija būs vēl sliktāka. Visticamāk, taupot, ir uzklāts pārāk plāns putu slānis. Sēžoties dīvānā, tam nevajag strauji iegrimt, bet ceļoties – strauji atlēkt. Kvalitatīvs atsperu dīvāns spēj izlīdzināt sēdētāja ķermeņa svaru, raisot tvirtuma un komforta sajūtu.”

PLUSI. Zema izdiluma pakāpe, augsts komforts.  

MĪNUSI. Nekvalitatīvam dīvānam kaut vienai atsperei saplīstot – grubuļaina sēdes daļa.

KOPŠANA. Ar atsperēm pildītiem dīvāniem sēdes daļas parasti ir fiksētas, tāpēc to kopšana ir vienkārša – no putekļiem atbrīvojamies ar putekļsūcēju.

JĀIZVĒLAS. Ja patīk tvirta, “svaiga” sēdēšana un dīvānam ir liela noslodze! 

♦ Piemēram izmēģiniet mūsu salonā esošo “Newman”(redzams arī foto ar dīvāna šķērsgriezumu!) ⇓ 

SPALVU PILDĪJUMS

Spalvu pildījuma dīvāni iedalās divās kategorijās: izteikti mīkstajos dīvānos, kuru sēdes un muguras spilvenos ir tikai spalvas (ar vai bez fibro šķiedru piejaukumu – tās neļauj spalvām ar laiku salipt) un mīkstajos dīvānos, kuros sēdes spilvenu vidusdaļa tiek pildīta ar HR putām, ko tad ieskauj spalvas. 

Lai izteikti mīkstie dīvāni ātri neizsēdētos, godprātīgs dīvāna ražotājs sēdes spilvenos spalvas pilda tādos kā auduma kanālos. Turklāt pamatā visi izteikti mīkstie dīvāni būs ar padziļinātu sēdi, jo spalvas, piemēram, atšķirībā no statiskajām HR putām, ir “kustīgs materiāls” un tām nepieciešama vieta. Proti, brīdī, kad mīkstajā dīvānā sēžamies, spalvas, līdzīgi ūdens šļakatām, “pasprūk uz visām pusēm”, lai pēc sekundes mūs jau ieskautu ar mīkstumu un maigumu. 

PLUSI. Mīksta, relaksējoša, sēdēšana; izteikti mīkstajiem dīvāniem arī padziļināta sēde.

MĪNUSI. Spalvu pildījuma spilvenus biežāk jāuzbužina, lai atgūtu vizuālo formu un ērtāku sēdēšanu. Tai pat laikā neliela nevērība ir omulīgi raksturīga iezīme mīkstajiem dīvāniem. Jārēķinās, ka ar spalvām pildītie dīvāni var būt nepiemēroti alerģiskiem cilvēkiem!

KOPŠANA. Ik pa laikam spilveni jāizdauza no putekļiem: sēdes spilveni biežāk, muguras – retāk. Ja dīvānam ir abpusēji izmantojami sēdes spilveni, tie ik pa laikam jāapgriež otrādāk.

JĀIZVĒLAS. Izteikti mīkstie, ja patīk “pazust”, iegrimt dīvānā, kā arī – ja jūsmājās cieņā ir omulīgums, ģimeniskums. Ar HR putām un spalvām pildītie mīkstie dīvāni jāizvēlas, ja patīk mīksta sēdēšana ar tradicionālo sēdes dziļumu. 

♦ Piemēram izmēģiniet mūsu salonā esošo izteikti mīksto “Mac” vai mēreni mīksto “Adamson”! ⇓

MEMORY PUTU PILDĪJUMS

Putas ar atmiņas efektu  ir inovatīvs jaunās paaudzes materiāls, kas sākotnēji tika izstrādāts ASV kosmosa aģentūras NASA vajadzībām. Putas reaģē uz cilvēka ķermeņa temperatūru, proti, zem tā svara un siltuma materiāla šūnas saraujas, pieņemot anatomisko cilvēka ķermeņa formu. Guļot vai sēžot dīvānā, kas pildīts ar “Memory” putām, teicami tiek atbalstīts mugurkauls tā dabiskā stāvoklī, nodrošinot visu muskuļu atslābināšanu un tiek veicināts mazāks spiediens uz asinsvadiem, nodrošinot labāku asinsriti. Ja atmetam šis fizioloģiskās nianses, tad sēdēšanas komforts šādā dīvānā ir izcils – tvirts, mēreni mīksts, relaksējošs. Turklāt vienā dīvānā katram sēdētajam ir individualizēts komforts! 

Pieceļoties no dīvāna, tas ātri atkal atgūs sākotnēji “nevainīgo” izskatu. Ar “Memory” putām pildītie dīvāni un matrači ir ne tikai ļoti ērti, bet arī viegli kopjami un ilgmūžīgi. Šīs putas ir ekoloģiski tīras, hipoalergēnas un tām nav analogu mēbeļu ražošanas nozarē.

PLUSI. Izcils, individualizēts komforts katram sēdētājam. Ilgmūžība nodilumā, vizuālajā skatā. 

MĪNUSI. Nebūs lēti! Nevar izmantot ādas dīvāniem, lai ilgstoši saglabātu kvalitatīvu izskatu.  

KOPŠANA. Neprasa papildus rūpes, vien – ik pa laikam dīvāns jāizsūc ar putekļsūcēju.

JĀIZVĒLAS. Izcila komforta cienītājiem un, ja dīvānam paredzēta liela, regulāra noslodze. 

♦ Piemēram izmēģiniet mūsu salonā esošo eleganto “Meta”! ⇓