KĀ NESABOJĀT DĪVĀNU?

You are currently viewing KĀ NESABOJĀT DĪVĀNU?

DĪVĀNU APKOPES INSTRUKCIJA. Mīksto sēdmēbeļu ražotājs “Softrend”, savas produkcijas kvalitātes nodrošināšanā, iegulda zināšanas, lai tās kalpotu ilgstoši. Tomēr, dzīve ir dzīve un mēbeļu kvalitāti var ietekmēt dažādas nejaušības. Piemēram, var saliekties dīvāna kājas vai deformēties dīvāngultas mehānisms. Lai izvairītos no dažādām dīvāna ilgspēju apdraudošām ķibelēm, “Softrend” izstrādājis savu mēbeļu apkopes instrukciju.

DĪVĀNU TĪRĪŠANA

Tīrot dīvānus, izmantojiet tikai šim nolūkam paredzētos tīrīšanas līdzekļus un apkopes metodes! Izvairieties no balinātājiem, berzēšanas un daudz ūdens. 

➤ Regulāri tīriet dīvānu ar putekļu sūcēju, izmantojot nelielu sūkšanas jaudu un speciālo mēbeļu uzgali.  

➤ Noņemamos pārvalkus mazgājiet, saskaņā ar izvēlētā auduma kopšanas instrukcijām! Var izmantot ķīmisko tīrīšanu, bet, ja to darīsiet mājas apstākļos, jāievēro:   

     ➧ veļas mašīnā ar maigu mazgāšanas programmu; maksimālā temperatūra – 30 grādi; 

     ➧ nemērcēt;

     ➧ nelietot balinātāju;

     ➧ neizmantot veļas žāvētāju;

     ➧ nežāvēt saulē;

     ➧ negludināt.

Būtiski atcerieties: pēc mazgāšanas pārvalki vēl mitri ir jāuzvelk atpakaļ dīvānam vai spilveniem –  tikai tad tie izžūs pareizajā formā! Pretējā gadījumā tie var sarukt un vairs nederēt.

➤ Ja dīvāns apvilkts ar “AquaClean” sērijas mēbeļu audums, ziniet – tas nodrošina mitruma uzsūkšanos un vieglu attīrīšanu no traipiem tikai ar ūdeni. “AquaClean” auduma šķiedras ieskauj īpašs molekulu slānis, netīrumi neiekļūst auduma šķiedrās un traipus – vīna, kafijas, pārtikas – ir viegli notīrīt ar ūdeni:

     ➧ vispirms radušos traipa vietu nosusiniet ar salveti, noslaukiet citus netīrumus;

     ➧ ar mitru drānu, apļveida kustībām no traipa ārmalas uz iekšpusi, viegli paberzējiet;

     ➧ ja traips neizzūd ar pirmo piegājienu, procesu atkārtojiet tik ilgi, cik nepieciešams.

DĪVĀNU FORMAS SAGLABĀŠANA

Visiem spilveniem, kas nav fiksēti, lai atjaunotu to mīkstumu un formu, nepieciešama regulāra uzbužināšana. “Softrend” iesaka:

     ➧ sēdekļu spilvenus sapurināt reizi nedēļā, muguras spilvenus – reizi mēnesī. Uzbužināšanas laikā ieteicams spilvenus izņemt no pārvalka.

     ➧ laiku pa laikam sēdes un muguras spilvenus apgriezt otrādāk, jo tas palīdz samazināt pildvielas izsēdēšanos iecienītākajās sēdēšanas vietās. Ziniet, ka viegli pavirša forma ir mīksto spilvenu dabiska iezīme, nevis kļūda.  

IZVELAKMIE DĪVĀNI

Dīvāngultu mehānismi ir paredzēti pagaidu gulēšanai un izturības aspektā izvelkamie dīvāni nav identiski gultām! Ilgstoša un regulāra sēdēšana uz atvērtas dīvāngultas malas liek mehānismam saliekties. Izvilkta dīvāngulta nav paredzēta sēdēšanai vai lēkšanai! Lēkāt nav ieteicams ar neizvelkamajos dīvānos! 

Dīvāngultu metāla mehānismus iesakām ieeļļot 1-2 reizes gadā ar universālu eļļu.

DĪVĀNU PĀRVIETOŠANA

“Softrend” iesaka dīvānus pārvietot, tos paceļot! Vilkšana, ieķeroties roku balstos vai stumšana, atspiežoties pret roku balstu var deformēt mēbeļu kājas, roku balstus un sabojāt arī grīdu. Dīvānu pārvietojiet, paceļot rāmi un balstot to no apakšas.

DAŽĀDI

➤ Dīvānus turiet telpā ar normālu temperatūra. Mitrums un aukstums var tos sabojāt. Nenovietojiet dīvānus pie sildītājiem tuvāk par 30 cm. Pasargājiet tos arī no tiešiem saules stariem, jo īpaši tas attiecināms uz ādas dīvāniem –  siltuma avota tuvumā āda var izžūt, kļūt trausla, cieta un saplaisāt.

➤ Dīvānus nedrīkst uzglabāt vai lietot ārpus telpām. Koks ir “dzīvs” – tas sausumā saraujas un mitros apstākļos izplešas, reaģē uz temperatūru un gaismu, bet visu “Softrend” dīvānu rāmis ir izgatavots no masīvkoka. Arī apdares audumi un dīvānu pildījums nav piemēroti ilgstošai uzglabāšanai, lietošanai ārā. 

➤ Pārklājot dīvānu, nelietojiet sintētiskās segas, pledus – tas var sabojās apdares audumu, piemēram, audums var sākt pūkoties, velties.

P. S. Šīs publikācijas fotoattēlos redzams dīvāns "Mac" no klientu mājokļiem.