Kāpēc dīvāni maksā no simts līdz vairākiem tūkstošiem eiro?

You are currently viewing Kāpēc dīvāni maksā no simts līdz vairākiem tūkstošiem eiro?
Ck maksā dīvāns?

Nonākot pircēja lomā, katrs no mums pazīst situāciju, kad cena mulsina. Nereti izprotam, kāpēc produkts maksā tik, cik maksā, nereti – nē.  Saistībā ar mēbelēm, daļa pircēju mēdz pukoties: kāpēc vienā veikalā divvietīgs dīvāns maksā 100 eiro, kamēr otrā vizuāli līdzīgs ap tūkstoti, bet vēl citviet visus piecus? Vai ta’ no zelta taisīti?

Mēbeļu pārdevēji, uzklausot šādas nievas, var lepni klusēt vai izmisīgi sist pie krūts: starpība nav pārdevēju uzcenojums! Bet, kas tad ir šī “starpība” un kāpēc dīvāni maksā tik atšķirīgi?

KĀ VEIDOJAS DĪVĀNA CENA?

Pirms atbildēt uz šo jautājumu, jāizprot: NO KĀ veidojas dīvāna cena. Un atbilde ir: no izejmateriālu kvalitātes un ražošanas izmaksām!

Piemēram, apdares audums ražotājam ir pieejams gan par eiro, gan par 200 Eur metrā…  Zema blīvuma putu pildījums trim sēdes spilveniem var maksāt 30 Eur, augstas kvalitātes putas vienam spilvenam – vairāk nekā 100 Eur… Rāmī iestrādātā džutas siksna maksās 6 Eur, kamēr metāla zigzagveida atsperes – ap 150 Eur, bet ar rokām sienamās astoņvirzienu atsperes – no 280 Eur… Skaidu plākšņu vai finierējuma rāmjus var iegādāties par 20 Eur, augstas kvalitātes masīvkoka rāmju izmaksas pārsniegs 300 Eur… 

Automatizētā auduma piegriešana, audumu visam dīvānam spēj sagriezt minūtes laikā. Auduma griešana ar rokām, pamanot brāķi tekstilā, prasa ilgāku laiku… Sērijveidā ražotus dīvānus var apvilkt 30 minūtēs. Pēc pasūtījuma izgatavotus dīvānus rada (vai visus darbus uzrauga) pieredzējis amatnieks, kurš var vadīt stundas, rūpīgi izstrādājot detaļas… Darba samaksa Skandināvijā un  Rietumeiropā atšķiras no darba samaksas Ķīnā un Austrumeiropā…

Līdz ar to dīvāni, pēc cenām, iedalās četrās kategorijās:

➤ mazbudžeta klase;

➤ budžeta klase;

➤ vidējā klase;

➤ ekskluzīvie.

MAZBUDŽETA: 200 – 300 Eur

Lai cik skaisti tie izskatās fotogrāfijās, visi ražoti sērijveidā, izmantojot vislētākos izejmateriālus, vislētāko darbaspēku un nebūs izturīgi. Visbiežāk tapināti vairs pat ne Polijā, bet Ķīnā, pēdējo piesedzot ar Polijas vārdu. Ja plānojat iegādāties ērtu ģimenes dīvānu, kas ērts arī paliks vismaz divus gadus un ilgāk, šajā cenu kategorijā nepērciet!

BUDŽETA: 500 – 1000 Eur

Arī šajā cenu kategorijā dīvāni ražoti sērijveidā un izejmateriālu kvalitāte nebūs teicama. Un, jo izmēros lielāks dīvāns (L vai U veida), un ja vēl izvelkams, un ja vēl ar divām veļas kastēm – jo tas zemākas kvalitātes. Taču, meklējot var atrast tādus, kam atsevišķas pozīcijas jau sola ilgāku lietošanas komfortu. Piemēram, rāmis vismaz no finiera, ne skaidu plātnes vai MDF + apdares audums mitrumizturīgs + pildījumā ne plāns porolona, bet adekvāts HR poliuretāna putu slānis.

Tiesa, lai atrastu maksimāli kvalitatīvāku, pašiem jāpiestrādā – jālasa tehniskie apraksti, jātaujā pārdevējiem par aprakstos nenorādītajiem izejmateriāliem! 

VIDĒJĀ KLASE: 1000 – 10.000 Eur

Plānojot dīvānam tērēt šādu summu, varēsiet izvēlēties:

➤ starp dažādiem komforta līmeņiem,

➤ pielāgot dīvānu telpas un interjera vajadzībām,

➤ saņemt ilgspējīgu dizainu un būt pārliecināts, ka iegādāts aroda profesionāļu izgatavots dīvāns no kvalitatīviem izejmateriāliem un tas godam kalpos pāris gadu desmitus.

Tiesa, tieši šajā cenu kategorijā visbiežāk tieši pircējam jābūt zinošam, lai pārdevējs neapmānītu! Piemēram, skandināvu dīvāni – šie divi vārdi daudzus klientus tik ļoti apbur, ka jūs pārstājat loģiski domāt.

Taču jāatceras: oriģinālie dāņu, norvēģu, zviedru u.c. skandināvu dīvāni, tāpat kā itāļu nav un nebūs lēti, zem 1000 Eur nenopirkt! Tomēr Latvijā būs vietas, kurās jums centīsies iestāstīt pretējo.

Šis “viltīgais bizness” veidots šādi: dīvāna ražotājs reģistrēts Dānijā, Zviedrijā vai citviet, taču ražošana notiek Ķīnā, Baltkrievijā, Polijā ar krietni zemākas kvalitātes izejmateriāliem. Šāda shēma ļauj dīvāna pašizmaksu nodzīt maksimāli zemu, savukārt pircējam pārdot dārgi, diemžēl, zem oriģinālo skandināvu dīvānu kvalitātēm.

EKSKLUZĪVIE: sākot no 10.000 – 60.000+ Eur…

Jums paveicies iegādāties augstas klases zīmola dizaina dīvānu, ko varēsiet nodot mantojumā!

Bet!…

Neskumstiet, ja šī klase nav pa kabatai! Vidējās klases dīvānu sortimentā var rast identiskas kvalitātes sēdmēbeles, vien to radītāji (dizaineri, ražotāji) vēl nav iekarojuši pasaules slavu! 

♦ Publikācijas fotogrāfijās redzami “Softrend” dīvāni “Adamson”, “Newman” , “Groovy”, “Meta” un atpūtas krēsli “Bas”.